Jak oceniana jest domena: PR, AR, MR, PA

Co oznacza – PageRank, Page authority, Mozrank, Alexa Rank, Trust rank.

PageRank – (obecnie wycofany) – autorski wskaźnik Google, który oceniał ilość i jakość linków skierowanych do naszej domeny.Skala od 0 – 10. Każda strona umieszczająca link(oprócz atrybutu nofollow) na swojej stronie przekazuje informację o swojej jakości. Czym lepsze jakościowo strony umieszają link do naszej witryny www, tym strona otrzymuje wyższą ocenę Page Rank.

Page authority – Skala od 0 -100. Oznacza jakość linków przychodzących do naszej domeny. Ocenie podlega również miejsce linku,  ilość, tematyka strony. Link w stopce oceniony jest niżej niż np. w tekście pod słowem kluczowym lub marką. Znaczenie odgrywa link, który prowadzi nie do strony głównej, ale podstron.

Mozrank – Skala od 0 -10, biorąc pod uwagę ilość linków i ich popularność w Internecie. Wyższa ocena tym lepiej. Zwiększyć ocenę MOZRANK można przez dużą ilość średnik linków lub małą bardzo dobrych. Większość normalnych stron otrzymuje ocenę od 3 – 4.

Alexa Rank – Ocena ilości ruchu na stronie (popularność strony w Internecie). Czym niższy numer, tym lepiej. Strony o ocenie mniej niż sto tysięcy, są uznawane za bardzo popularne.

Trust rank – Ocena od 0 – 10. Oceniana jest tematyka naszej strony do użytych zapytań w Google, jakość linków przychodzących i wychodzących. Umieszczajmy link do naszej strony na forach lub witrynach o wysokiej jakości, nie spamerskich.

Zadzwoń Teraz