Google: Jak zrzec się linków przychodzących

Zrzekanie się linków przychodzących do strony www.

Na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce Google wpływa ilość i jakość linków z innych witryn. Są to tzw. głosy, mówiące "Polecamy tę stronę". Oczywiście to tylko jeden z kryteriów podczas indeksowania i ustalania pozycji strony, ale niezwykle ważny. Niestety są sytuacje, że linkują do naszej strony witryny z negatywną oceną (np. Spamerskie). Skutkiem może być obniżona ocena od Google, a w skrajnych przypadkach spowodować otrzymanie kary.

Jak reagować na toksyczne linki?

Po dokładnej analizie linków przychodzących (audyt), mamy pełen obraz wartości linkujących stron. Wszystkie linki niskiej jakości musimy usunąć ręcznie. Dodając link naszej strony do katalogów, blogów, na forach musimy mieć pewność o jakości tych witryn. Kiedy odkryjemy, że dana platforma jest spamerska lub niskiej jakości powinniśmy ręcznie usunąć taki link (logując się lub pisząc do administratora) Google daje narzędzie zrzekania się linków, ale usuwanie ich może trwać nawet rok. Warto ręcznie czyścić toksyczne linki, a jeśli jest to niemożliwe używać narzędzia do zrzekania się linków przychodzących. W pomocy Google znajdzie pełną instrukcję.

Dlaczego pojawiają się toksyczne linki, których nie zamawiałem?

Takie linki mogą pojawić się przez programy spamerskie lub za sprawą naszej konkurencji. Ważne jest szybkie reagowanie i ciągła analiza naszej strony.

Zadzwoń Teraz