Sprzedawaj własne rękodzieła na Etsy.com

Szukasz miejsca, w którym mógłbyś sprzedawać swoje produkty lub rękodzieło? Zależy ci na błyskawicznym trafieniu do odbiorców i sprawnym przeprowadzaniu transakcji? W takim razie zajrzyj na platformę ETSY.com – to największy istniejący w sieci serwis poświęcony kupowaniu i sprzedaży rękodzieła.

ETSY.com – co to takiego?

Serwis ETSY.com został założony w roku 2005 w Stanach Zjednoczonych. Jest to międzynarodowa platforma, która umożliwia szybką i sprawną sprzedaż rękodzieła oraz dotarcie do zagranicznych odbiorców. Witryna błyskawicznie zyskała popularność w sieci i stała się miejscem wysoko cenionym przez osoby zainteresowane kupnem produktów typu DIY. Platforma co roku generuje zyski sięgające miliardów dolarów i stale pozyskuje nowych użytkowników, a wystawiane na niej przedmioty zyskują setki tysięcy odsłon. O niezwykłej skuteczności tego kanału sprzedaży świadczą miliony zawieranych miesięcznie transakcji.

Co można kupić na ETSY.com? Oprócz rękodzieła znajdziemy tam także biżuterię, odzież, meble, zabawki, fotografie, kosmetyki, produkty typu vintage, a nawet żywność. Są tam dostępne także przedmioty pomagające w tworzeniu własnych dekoracji – kleje, farby, materiały oraz narzędzia. Szeroka gama produktów sprawia, że za pomocą serwisu można trafić na bardzo zróżnicowane grupy odbiorców. Nie brakuje tam osób szukających antyków, lubiących oryginalną biżuterię, a nawet zainteresowanych naszą ludową sztuką, która dla mieszkańca innego kontynentu może okazać się czymś niecodziennym i egzotycznym. Korzystanie z serwisu pozwala więc zarówno na trafienie w odpowiednią niszę, jak i dotarcie do wielu typów klientów.

maski-etsy

Wykorzystaj Etsy.com i zwiększ liczbę odbiorców!

Aby móc korzystać z platformy ETSY.com, najpierw trzeba się zarejestrować. Można założyć dwa typy konta: konto sprzedawcy lub konto klienta. Rejestracja jest prosta i wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. Serwis nie wymaga podawania danych osobowych – można posługiwać się pseudonimem. Po aktywowaniu konta można wreszcie rozpocząć realizację transakcji kupna lub sprzedaży.

Platforma ETSY.com jest niezwykle czytelna i intuicyjna – poruszanie się po niej jest niezwykle proste i nie przysparza żadnych problemów. Wszystkie produkty są posegregowane i podzielone na kategorie, dzięki czemu łatwo jest odnaleźć przedmioty, które nas interesują. Zanim jednak przystąpimy do kupna musimy mieć świadomość, że wybierane przez nas prace nie są własnością serwisu, lecz pochodzą od osób prywatnych. Przed finalizacją zamówienia warto więc zapoznać się z regulaminem konkretnego sklepu i upewnić się, że oferowane warunki współpracy nam odpowiadają. Zaleca się także sprawdzenie referencji wystawionych przez poprzednich klientów, aby mieć pewność co do nienagannej jakości produktów i gwarancję, że realizacja transakcji przebiegnie bezproblemowo. Produkty, które nas zainteresowały, można oznaczać jako ulubione, aby potem bez trudu je odnaleźć w razie podjęcia decyzji o zakupie.

Serwis pobiera prowizję wynoszącą 20 centów od każdego wystawionego na sprzedaż przedmiotu oraz 3,5% od każdej sprzedanej rzeczy. W ten sposób generuje dochód dla siebie, a w zamian umożliwia skuteczne pozyskiwanie klientów oraz proste i bezproblemowe realizowanie transakcji. Aby zwiększyć swoją szansę na sukces, warto jest zadbać o atrakcyjne zdjęcia oraz umieścić interesujący opis nie tylko produktu, ale także sklepu. Dobrze przygotowany profil pomoże się wyróżnić i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

etsy. zegarki

Dlaczego warto wykorzystać Etsy?

Pierwszą i niewątpliwą zaletą platformy ETSY.com jest jej międzynarodowy zasięg. W ciągu roku dochodzi tam nawet do kilkudziesięciu milionów transakcji, więc szansa na znalezienie odbiorców naszego rękodzieła jest naprawdę duża. To także dobra wiadomość dla kupujących – dzięki tak dużej dostępności różnorodnych produktów mogą oni tam znaleźć dokładnie to, czego potrzebują. Możliwość wystawienia recenzji po dokonaniu zakupu sprawia, że sprzedawcy starają się stale podnosić jakość swoich wyrobów, a to pozwala na nabycie naprawdę wartościowych wyrobów. 

Obecność platformy w różnych krajach świata sprawia, że wybór dostępnych opcji jest znacznie większy niż w przypadku korzystania z serwisów lokalnych. To, że produkty pochodzą z różnych państw ma także inną zaletę – w serwisie występuje duże zróżnicowanie cenowe, a wszystkie kwoty są automatycznie przeliczane na lokalne waluty, dzięki czemu można z łatwością je porównywać. Może się więc zdarzyć, że trafimy na zagranicznego klienta, który doceni wartość naszej pracy i będzie w stanie zapłacić naprawdę wysoką sumę.

Serwis jest niezwykle czytelny i wygodny w obsłudze, a jego funkcje są stale rozszerzane i udoskonalane. Platforma umożliwia płatność za pomocą karty kredytowej lub serwisu PayPal, który jest bardzo popularną metodą płatności podczas dokonywania międzynarodowych zakupów internetowych. Prowizja pobierana przez ETSY.com za finalizację transakcji jest stosunkowo niewielka, a korzystanie z serwisu daje ogromne szanse na pozyskiwanie nabywców oraz promowanie autorskich produktów. SEO Etsy

Nie wszystko złoto…

Ogromna liczba użytkowników zarejestrowanych na ETSY.com oraz wystawianych na sprzedaż produktów ma także drugą stronę medalu. Nie tylko zwiększa to naszą szansę na znalezienie klienta, ale również jest źródłem ogromnej konkurencji. Międzynarodowy zasięg platformy sprawia, że osób pragnących sprzedawać rękodzieło są miliony i może się okazać, że bardzo trudno jest wyróżnić się z tak wielkiego tłumu. naszyjnik, etsy

Mimo oczywistych zalet platforma nie jest jeszcze popularna w Polsce – częściej używamy lokalnych serwisów, które pozwalają na zakup i sprzedaż rękodzieła w obrębie kraju. Powodem tego może być fakt, że strona ETSY.com jest dostępna jedynie w języku angielskim, przez co korzystanie z niej może być niewygodne dla osób, które nie posługują się sprawnie tym językiem. Kolejną wadą jest wydłużony fakt oczekiwania na przesyłkę spowodowany tym, że paczka może do nas trafić nawet z drugiego końca świata. Czasem zdarza się też, że sprzedający w ogóle nie uwzględnia wysyłki do Polski lub innego docelowego kraju – trzeba to koniecznie sprawdzić w regulaminie sklepu jeszcze przed złożeniem zamówienia.

Mimo kilku wad platforma ETSY.com ciągle stwarza ogromne możliwości zarówno dla kupujących, jak i sprzedających – z pewnością warto zapoznać się bliżej z jej funkcjonowaniem. Kto wie, może korzystanie z niej okaże się strzałem w dziesiątkę?

Sprzedaż na Etsy, a podatki

Call Now ButtonZadzwoń Teraz